سهل‌انگاری مدیران آذربایجان‌غربی در مسیر اجرای قانون پیگیری می‌شود

سهل‌انگاری مدیران آذربایجان‌غربی در مسیر اجرای قانون پیگیری می‌شود

گروه خبر: رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: سهل‌انگاری و کوتاهی مدیران در استان مورد پیگیری جدی قرار خواهد گرفت زیرا بیشترین نابسامانی‌ها در حوزه تعدی به حقوق عمومی و تغییر کاربری و منابع طبیعی، ناشی از ترک فعل مدیران است.
به گزارش اراز آذربایجان، علی اکبر گروسی در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت المال آذربایجان‌غربی افزود: مدیران اگر در وقت مناسب به موضوعات ورود می‌کردند، نابسامانی‌ها و ناهنجاری‌های کنونی در برخی امور حادث نمی‌شد و سوداگران زمین و ملک و منابع طبیعی دستشان کوتاه می‌شد.
وی ادامه داد: اکنون تخریب ویلاهایی با آن همه هزینه‌های کلان که به صورت غیر قانونی ساخته شده، به نوعی آسیب به بیت المال هم محسوب می‌شود.
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: سازمان بازرسی استان هم با جدیّت ترک فعل مدیران را تعقیب خواهد کرد و هر کجا سهل انگاری و کم کاری و ترک فعلی ملاحظه کند برخورد قانونی و قضایی لازم معمول خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب ارومیه و دبیر شورای حفاظت از بیت المال آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: شورای حفاظت از حقوق بیت المال وظایف گسترده‌ای در حفاظت از حقوق عامه در همه شئون دارد و هر کجا تجاوزی به حقوق بیت المال ببیند، وارد عمل می‌شود و به وظایف ذاتی خود عمل می‌کند. مصطفی حبیبی افزود: در انجام وظایف قانونی هیچ گونه کم کاری پذیرفته نیست و باید با قاطعیت برای اجرای احکام صادره از دادگاه‌ها همت کنیم.
در ادامه جلسه در خصوص معدن سنگ آهن تکاب و اراضی واقع در شهرستان پیرانشهر که مورد تجاوز عده‌ای باغدار قرار گرفته و نیز تفکیک غیر قانونی اراضی روستایی حومه ارومیه بررسی شد و مصوباتی جهت اقدام قانونی لازم در مورد هر یک از موضوعات عنوان شده به تصویب رسید.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ

دیدگاه


دو × 2 =