سرانه فضای ورزشی دانش آموزان آذربایجان غربی بسیار ناچیز است

سرانه فضای ورزشی دانش آموزان آذربایجان غربی بسیار ناچیز است

آرازآذربایجان-مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: فضاهای ورزشی مدارس استان متناسب با تعداد دانش آموزان نیست.
ابراهیم محمدی درجمع خبرنگاران افزود: در حدود ۵۰۰۰ واحد آموزشی با حضور بیش از ۵۹۰ هزار دانش آموز در استان فعالیت می کند این در حالیست که فضاهای ورزشی مدارس متناسب با تعداد دانش آموزان استان نیست.
وی با بیان اینکه ۱۲ سانتی متر مربع سرانه فضای ورزشی استان برای هر دانش آموز است این سرانه را بسیار ناچیز عنوان کرد و گفت: تحقق نشاط اجتماعی در مدارس مورد تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استان است.
محمدی با تاکید براینکه ورزش مدارس، زیرساخت نشاط اجتماعی است افزود: حفظ و نگهداری بهینه اماکن ورزشی آموزش و پرورش باید همواره در دستور کار قرار گیرد.
همچنین حسینی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه گفت: اماکن ورزشی آموزش و پرورش زیرساخت ورزش دانش آموزی و به تبع آن زیرساخت استعدادیابی برای ورزش حرفه ای کشور است.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان ۱۰۱ مکان ورزشی دارد که از این تعداد ۷۵ مکان ورزشی فعالند تصریح کرد: اعتبارات بسیار خوبی جهت حفظ و نگهداری اماکن ورزشی آموزش و پرورش اختصاص یافته است و در این راستا توسعه چمن ورزشی مصنوعی نیز در دستور کار معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش قرار دارد.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰ ب.ظ

دیدگاه


هشت × = 8