روند ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی در حال افزایش است

روند ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی در حال افزایش است

آراز آذربایجان- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آمار ابتلا و مرگ ناشی از کووید۱۹ در استان با شیب ملایمی روبه افزایش است گفت: تداوم روند فعلی به قرمز شدن شهرهای استان منجر خواهد شد.
محمدمهدی شهریاری در جلسه مدیریت و مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان با اشاره به اینکه یکسال از شناسایی نخستین مورد ابتلاء به کرونا در استان می‌گذرد افزود: با وجود هجمه‌های سنگین تبلیغاتی دشمن و پیش بینی‌هایی که برای تلفات بسیار در ایران بر اثر کرونا داشتند اما به همت یک تلاش جمعی و ستاد فرا قوه‌ای، ایران عملکرد شگفت انگیزی داشته است.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: بسیاری از کشورهای مدعی با وجود بهره مندی از امکانات و نیروی انسانی کافی در مدیریت کرونا زمین گیر شدند، در حالی که در ایران با همه محدودیت‌های موجود اقدامات درخور شایسته ای انجام گرفت.
شهریاری اقدامات دولت در اجرای طرح تحول سلامت و ساخت بیمارستانها را از جمله دلایل مدیریت موفق در مقابله با کرونا عنوان کرد و گفت: اگر این اقدامات صورت نمی‌گرفت از جمله در آذربایجان غربی که زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی خوبی ایجاد شده باعث شده تا استان با مشکل جدی مواجه نشود.
وی تأمین زیرساخت‌های ارتباطی را دیگر اقدام دولت در مدیریت بیماری کرونا برای آموزش‌های مجازی و کسب و کارهای اینترنتی دانست و افزود: در آذربایجان غربی سال ۹۶، ۱۷۰ روستا از اینترنت پرسرعت برخوردار بودند درحالیکه امروز این آمار به بیش از ۲ هزار روستا رسیده است.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه موردی از ویروس انگلیسی در استان شناسایی و گزارش نشده است افزود: کیت‌های تشخیص ویروس انگلیسی در استان مهیا شده که به شناسایی سریع مبتلایان احتمالی کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه میزان استفاده از ماسک در استان بویژه در ادارات و صنوف کاهش یافته است، از فرمانداران و مدیران دستگاه‌های متولی خواست تا در اجرای محدودیت‌ها متناسب با رنگ بندی شهرستان‌ها با جدیت عمل کنند.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵ ب.ظ

دیدگاه


9 + یک =