رسالت اصلی خبرنگاران آذربایجان غربی حفظ وحدت است

رسالت اصلی خبرنگاران آذربایجان غربی حفظ وحدت است

آرازآذربایجان- استاندار آذربایجان غربی گفت: دشمنان در تلاش هستند تا با مطرح کردن مسائل قومیتی و فتنه انگیزی، جنگ داخلی راه بیاندازند و در این بین رسالت اصلی خبرنگاران حفظ وحدت در جامعه است.
محمدمهدی شهریاری شامگاه چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار افزود: رسالت خبرنگاران در این شرایط خاص ایجاب می کند به دور از بحث های سیاسی وحدت داخلی را حفظ کنند تا نقشه های دشمنان نقش برآب شود.
وی تاکید کرد که رسانه های استانی باید از دامن زدن به بحث های قومیتی به جد پرهیز کنند و بدانند که امنیت بهترین نعمت حاکم بر کشور است.
استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: ظرفیت های این استان باید توسط رسانه ها به سرمایه گذاران داخلی و خارجی شناسانده شوند و اصحاب رسانه همگام با مدیران برای توسعه استان تلاش کنند.
شهریاری بیان کرد: جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای توسعه اقتصادی منطقه مهمترین اولویت ماست و در این جهت از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم و نیازمند همکاری رسانه ها هستیم.
وی با اشاره به اینکه رسانه ها می توانند به عنوان زبان گویای مردم در کنار مسوولان و مدیران باشند، گفت: اگر مدیری پاسخگوی ارباب رجوع نبود، رسانه ها انتقاد کنند تا آن مدیر در اسرع وقت مورد مواخذه قرار گیرد.
وی ادامه داد: رسانه های استانی به جای ایستادن مقابل مدیران، همراه با مسوولان مشکلات مردم و جامعه را ارزیابی و حل و فصل کنند.
وی با اشاره به اینکه عده ای از رسیدگی به مناطق مرزی استان انتقاد کرده اند، گفت: ما هر قدر به مناطق مرزی برسیم، امنیت استان بیشتر تضمین می شود.
استاندار آذربایجان غربی افزود: بعضی ها در داخل، بازیچه دست معاندان خارجی و داخلی شده اند و باید با هوشیاری رفتار کنند.
شهریاری با اشاره به اینکه حل مشکلات خبرنگاران در اولویت مسوولان امر قرار گیرد، بیان کرد: حل مشکل بیمه خبرنگار درصدر برنامه های مسوولان باشد و ما نیز در این راه حمایت های لازم را می کنیم.
*خبرنگاران ادامه دهنده راه شهدا در دفاع از حق و حقیقت هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: قلم و اندیشه خبرنگاران، حافظ خون شهداست زیرا شهدای ما در راه دفاع از حق جان خود را فدا کردند و خبرنگاران نیز ادامه دهنده راه آنان در دفاع از حق و حقیقت هستند.
ناصر خدایاری دراین مراسم افزود: خبرنگاران باید با اقتدار و روحیه نقادانه خود، روی عملکرد مسوولان کنترل کامل داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه خبرنگاران نورافکن و هموار ساز مسیر مدیران و مسوولان استانی و کشوری در خدمت به مردم هستند، اضافه کرد: این قشر فرهیخته باید دادستان مردم باشند، درد جامعه و مردم را بدانند و به مسوولان منتقل کنند.
وی با اشاره به اینکه دارابودن اطلاعات در دنیای امروز، حرف اول را می زند، بیان کرد: خبرنگاران می توانند سرمایه اجتماعی را با اخبار درست و در مسیر توسعه، افزایش دهند و زمینه پیشرفت و آبادانی استان و آینده ای درخشان برای منطقه را رقم بزنند.
رییس خانه مطبوعات آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: جامعه رسانه ای به خودیابی و آسیب شناسی نیاز دارد و رسیدگی به این امر در اولویت این خانه است.
یوسف پیربداقی افزود: توجه به ساختار رسانه ای استان و بهبود آن و همچنین تقویت فنی و حرفه ای فعالان رسانه با توجه به وجود آسیب های اجتماعی در جامعه از جمله دیگر اولویت های کاری خانه مطبوعات آذربایجان غربی به شمار می رود.
وی با اشاره به فلسفه وجودی خانه مطبوعات اضافه کرد: تعامل کارکرد هر رسانه ای با میزان تاثیرگذاری آن در جامعه مشخص می شود و باید فعالان رسانه های استان با همفکری و اتحاد، ساختار رسانه ها را تقویت کنند.
وی حفظ حقوق رسانه ها و فعالان رسانه ای استان را جزو وظایف ذاتی خانه مطبوعات آذربایجان غربی دانست و بیان کرد: این نهاد صنفی با برگزاری نمایشگاه مطبوعات در سال گذشته، حضور در نمایشگاه بین المللی مطبوعات در تهران و برگزاری کارگاه های آموزشی در این نمایشگاه عملکرد مناسبی داشته و سعی می کند همواره رو به پیشرفت حرکت کند.
در ادامه این جلسه از برخی خبرنگاران دارای عنوان در رقابت های مختلف خبری تجلیل شد

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳ ق.ظ

دیدگاه


نُه − = 7