رایزنی های دیپلماتیک برای جستجوی اتباع ایرانی در ترکیه

رایزنی های دیپلماتیک برای جستجوی اتباع ایرانی در ترکیه

آرازآذربایجان- سرپرست فرمانداری ارومیه گفت: جستجوها برای یافتن مفقودین حادثه سقوط بهمن در مرز ایران و ترکیه ادامه دارد.
رسول مقابلی در خصوص آخرین اقدامات برای حادثه دیدگان ریزش بهمن اهالی روستای کوران ارومیه در ترکیه افزود: بامداد دوشنبه هفته گذشته ۵ تبعه ایرانی اهل روستای کوران از توابع منطقه صومای برادوست ارومیه بر اثر سقوط بهمن در مرز ارومیه مفقود شدند.
وی اظهار کرد: از همان ابتدا و اطلاع از عزیمت تعدادی از اهالی روستا به مناطق مرزی، بلافاصله پس از بررسی اطلاعات موجود، تمام امکانات شهرستان برای پیگیری وضعیت مفقودین بسیج شد.
مقابلی با بیان اینکه از طریق مبادی مرزی ایران، درخواست بررسی و اقدام عاجل برای جستجوی مفقودین به نیروهای مرزی ترکیه اعلام شد، افزود: گروه‌هایی از نیروهای مرزی ترکیه به محل حادثه اعزام و ساعت‌ها جستجو انجام گرفته و نیروهای امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز از همان آغاز آماده اعزام به محل حادثه بوده است.
وی در ادامه با اعلام اینکه پیگیری‌های رسمی جهت اتخاذ تدابیر لازم برای جستجو، یافتن و استرداد مفقودین به عمل آمده و کماکان رایزنی‌های دیپلماتیک برای جستجوی مؤثر اتباع ایرانی در ترکیه در حال انجام است، یادآور شد: متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم موقعیت و محل مفقودین را پیدا کنیم و از خانواده آنها تقاضا دارم تا شکیبا باشند.
سرپرست فرمانداری ارومیه تصریح کرد: از هیچ تلاشی چه از طریق نیروهای مرزبانی و امدادی در این سوی مرز و چه با رایزنی‌ها از طریق به کارگیری امکانات کشور ترکیه فروگذار نخواهیم کرد.
مقابلی خاطرنشان کرد: وظیفه بنده و دیگر همکاران در مرزبانی، هلال احمر و دستگاه‌های متولی است که با تمام توان پیگیری‌های لازم را از طرف کشور ترکیه نسبت به شناسایی و تعیین تکلیف وضعیت مفقودین انجام دهیم.
وی تاکید کرد: نیروهای امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز از همان آغاز آماده اعزام به محل حادثه بوده و پیگیری‌های رسمی جهت اتخاذ تدابیر لازم برای جستجو، یافتن و استرداد مفقودین احتمالی به عمل آمده و کماکان رایزنی‌های دیپلماتیک برای جستجوی مؤثر اتباع ایرانی در ترکیه در حال انجام است.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۳:۰۹ ب.ظ

دیدگاه


− 1 = هفت