رئیس جمهور در مجلس دکان باز کرده است

رئیس جمهور در مجلس دکان باز کرده است

گروه خبر: نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور در مجلس دکان باز کرده است گفت چرا فقط اعضای دفتر رئیس‌جمهور باید وزیر شوند.
به گزارش آرازآذربایجان ، نماینده ارومیه در مخالفت با رای اعتماد به حاجی میرزایی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش باید شخصیت ملی و جذاب باشد اما با انتخاب آقای حاجی میرزایی نسبت به معیشت فرهنگیان و مشکلات دانش آموزان ارزان فروشی کردید؛ دولت در انتخاب وزیر پیشنهادی ارزان فروشی کرده است. وی با بیان اینکه چرا فقط باید اعضای دفتر رئیس جمهور رئیس شوند، تصریح کرد: آقای حاجی میرزایی ۲۰ سال از امور آموزش و پرورش دور بوده است. حادثه شین آباد و مدرسه زابل هنوز فراموش نشده است. با انتخاب آقای حاجی میرزایی در روز قیامت چه پاسخی خواهیم داد.
نماینده ارومیه در مجلس خطاب به حاجی میرزایی، گفت: شما از بدنه آموزش و پرورش نیستید. انتخاب شما سیاسی است و موجب سیاسی شدن بزرگترین دستگاه کشور با حدود ۱۳ میلیون دانش آموز و بیش از ۲ میلیون معلم خواهد شد.
وی افزود : معلمان افرادی غیر از خانواده خود را برای ریاست وزارت آموزش و پرورش به سختی می پذیرند. آیا کسی از بدنه آموزش و پرورش برای وزیر شدن وجود نداشت که به سراغ دفتر رئیس جمهور رفته اید؟ ماه ها طول می کشد که آقای حاجی میرزایی با مشکلات این وزارتخانه آشنا شود.
وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش جای آزمون و خطا و تجربه اندوزی نیست،اظهار داشت: دولت با انتخاب حاجی میرزایی اشتباه استراتژیک کرده است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به برنامه های حاجی میرزایی، گفت: شما در برنامه هایتان به اسناد بالادستی اشاره کرده اید. اعلام کنید برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب، چه برنامه هایی دارید. چه برنامه ای برای پرداخت مطالبات فرهنگیان دارید؟ قاضی پور افزود: شما هیچ اشاره ای به مشکلات آموزش و پرورش نکردید. وزیر آموزش و پرورش باید معلمان را همراهی کرده و برنامه خلاق برای تحول در این وزارتخانه ارائه دهد. وزارت آموزش و پرورش سال ها است که فاقد صاحب و دلسوز است.
وی خطاب به حاجی میرزایی، گفت: برای مدارس در حال تخریب و اجاره ای چه برنامه ای دارید؟ در برنامه شما نحوه حفظ شان و منزلت فرهنگیان کجاست؟ برای بازماندگان از تحصیل و بی سوادان چه برنامه ای دارید. در ادامه جلسه تعداد زیادی از نمایندگان اطراف حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و جهانگیری معاون اول رئیس جمهور جمع شده بودند. قاضی پور خطاب به آنها گفت آقای روحانی که دَر رفت، اجازه دهید آقای جهانگیری بشنود، از دور صندلی آقای جهانگیری کنار بروید.
جلسه علنی مجلس که بررسی صلاحیت دو وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را در دستور کار داشت با حاشیه هایی همراه بود.
مجلسی ها امروز وارد بررسی صلاحیت دو وزیر پیشنهادی دولت شدند، جلسه ای که با حواشی جالب همراه بود. زمانی که نمایندگان وارد بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش شدند، نادر قاضی پور به عنوان مخالف حاجی میرزایی پشت تریبون قرار گرفت. او این‌بار هم حضوری پر حاشیه پشت تریبون داشت و وقتی که با حضور و تجمع نمایندگان دور رئیس‌جمهور روبرو شد، گفت»روحانی در مجلس دکان باز کرده است«او جهانگیری را هم بی نصیب نگذاشت و گفت: چرا فقط اعضای دفتر رئیس‌جمهور باید وزیر شوند؟ آقای جهانگیری خودت وزیر می‌شدی. این نماینده مجلس که با صدای رسا در حال ایراد نطق خود بود وقتی تعداد زیادی از نمایندگان اطراف حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور جمع شده بودند، خطاب به آنها گفت: »آقای روحانی که دَر رفت، اجازه دهید آقای جهانگیری بشنود، از دور صندلی آقای جهانگیری کنار بروید.«

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱ ق.ظ

دیدگاه


هشت × 7 =