نماينده مردم اروميه در مجلس:

دولت به کشاورزان خسارت دیده آذربایجان غربی وام بلاعوض پرداخت کند

دولت به کشاورزان خسارت دیده آذربایجان غربی  وام بلاعوض پرداخت کند

گروه خبر: نماینده مردم ارومیه در مجلس،با بیان اینکه دولت به کشاورزان خسارت دیده آذربایجان غربی وام بلاعوض پرداخت کند گفت: بر اساس برآرودهای اولیه حدود ۱۸۷میلیارد تومان به باغات و مزارع کشاورزان ارومیه خسارت وارد شده است. به گزارش آرازآذربایجان، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای در خصوص خسارات بارش‌های اخیر به مزارع و باغات ارومیه، گفت: در روز هفدهم شهریور ماه به واسطه بارش تگرگ بی‌سابقه حدود چهل روستای ارومیه دچار خسارات سنگینی شدند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به واسطه بارش تگرگ بی سابقه محصولی بر روی درختان انگور و سیب باقی نمانده است، ادامه داد: مزارع ذرت و گوجه فرنگی نیز بر اثر بارش‌های هفته گذشته دچار خسارت‌های سنگینی شده‌اند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بر اساس برآرودهای اولیه حدود یکصد و ۸۷ میلیارد تومان به باغات و مزارع کشاورزان ارومیه خسارت وارد شده است، عنوان کرد: باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که درختان آسیب دیده به واسطه بارش‌های هفته گذشته در سنوات آینده نیز امکان محصول دهی ندارند.
قاضی پور در خصوص اینکه چه میزان از مزارع تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی بوده‌اند، گفت: متاسفانه به دلیل اینکه در حوادث سال‌های گذشته از سوی بیمه محصولات کشاورزی خسارتی به کشاورزان پرداخت نشده بود آنها نیز اقدام به بیمه محصول خود نکرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه بخشی از کشاورزان از استان آذربایجان غربی در ارومیه اقدام به کشت محصولاتی مانند گوجه فرنگی کرده‌اند که متاسفانه به دلیل خسارت وارد شده به آنها امکان بازپرداخت بدهی‌های خود را ندارند، ادامه داد: باید به کشاورزان بیمه شده از طریق بیمه خسارت پرداخت شود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطر نشان کرد: باید به برخی از کشاورزان تسهیلات و به برخی دیگر که تمامی زندگی خود را از دست داده وام بلاعوض پرداخت شود./

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴ ب.ظ

دیدگاه


− 1 = شش