دست رانت خواران از سهمیه سوخت مرزنشینان آذربایجان غربی کوتاه شد

دست رانت خواران از سهمیه سوخت مرزنشینان آذربایجان غربی کوتاه شد

آرازآذربایجان-استاندار آذربایجان غربی گفت: با برگزاری مزایده جدید و ساماندهی فروش سوخت، دست رانت خواران از سهمیه سوخت مرزنشینان آذربایجان غربی کوتاه شد.
محمدمهدی شهریاری در جمع جوانان برتر و نخبه آذربایجان غربی با تشریح برنامه‌های دولت در مبارزه با فساد و رانت‌خواری اظهار داشت: متأسفانه در مقطعی از گذشته سوء استفاده‌های زیادی در آذربایجان غربی اتفاق افتاده که فروش سهمیه سوخت مرزنشینان استان بدون تشریفات قانونی از جمله آن است.
وی گفت: دولت برای رفاه مرزنشینان و تأمین بخشی از هزینه‌های آنان سالانه ۱۲ هزار تن سوخت در اختیار آنها قرار می‌دهد تا با فروش آن امرار معاش کنند، یعنی به ازای هر مرزنشین هر ماه ۱۵۰۰ لیتر سوخت اختصاص داده می‌شود.
به گفته وی متأسفانه در سال‌های گذشته و بدون تشریفات قانونی این میزان سوخت به مدت دو سال با ارتباطات ویژه به برخی از افراد در قالب حواله‌های سوخت واگذار شد که جلوی آن گرفته شده است.
شهریاری اظهار داشت: با توجه به ارزش ریالی بالای این حواله‌های سوخت، بعضی از این حواله‌ها مثلاً یک حواله ده هزار تنی به قیمت ۲۵۰ هزار دلار به فروش رسیده است.
استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: برای جلوگیری از رانت و فساد ایجاد شده، سهمیه فروش سوخت مرزنشینان اخیراً با دستور استانداری به مزایده گذاشته شد و قیمت قبلی که هر لیتر هزار و دویست تومان به فروش می‌رسید، به قیمت پایه هزار و ۴۰۰ تومان افزایش داده شد.
وی گفت: فرد برنده شده در مزایده نیز قیمت پیشنهادی خود را هزار و ۹۰۰ تومان ارائه کرده است که نسبت به گذشته افزایش به ازای هر لیتر ۷۰۰ تومان تفاوت دارد که به جیب عده ای می‌رفت.
شهریاری افزود: افزایش قیمت فروش سوخت از هزار و ۱۰۰ تومان به هزار و ۹۰۰ تومان نشان از رقم بالای رانت و فساد مالی حواله‌های سوخت واگذار شده در استانداری است.
وی گفت: با مقابله با این فساد و رانت ضمن قطع منافع برخی از افراد سود جو در استان، جلوی فساد ۱۰۰ میلیارد تومانی که در گذشته سالانه به جیب برخی از دلال‌ها و افراد خاص می‌رفت قطع و این پول به دست مرزنشینان و توسعه استان خواهد رسید.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۱ ب.ظ

دیدگاه


× 5 = چهل