دستور العمل های بهداشتی در مراسم عزاداری ماه محرم رعایت شود

دستور العمل های بهداشتی در مراسم عزاداری ماه محرم  رعایت شود

گروه خبر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: تمامی شرایط و دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا در مراسم عزاداری ماه محرم باید به خوبی تبیین و رعایت شود.
به گزارش آراز آذربایجان، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم ماه محرم الحرام و مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله علیه السلام افزود: متأسفانه رسم نادرستی در مراسم پیشواز ماه محرم در جامعه حاکم است که باید اصلاح شود و نباید مراسم و اعیاد بزرگ ماه ذی الحجه مانند روز مباهله تحت الشعاع استقبال از ماه محرم قرار بگیرد.
وی ادامه داد: تجمع عزاداران حسینی همانند سال‌های گذشته در روز ۷ محرم نیز به دلیل شرایط کرونایی و سایر عوامل برگزار نخواهد شد و لازم است مراسمی با شکوه مانند مراسم شام غریبان ید و سالار شهیدان به عنوان برنامه جایگزین مطرح و برنامه ریزی شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: تمامی شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا در مراسم عزاداری ماه محرم باید بخوبی تبیین و رعایت شود
وی اضافه کرد: زمان عزاداری‌های شب‌های ماه محرم باید توسط مساجد و هیئت‌های مذهبی مدیریت شود و در ساعت مقرر مراسم پایان یابد تا موجبات تشدید شرایط بیماری و آزار مردم نشود.
امام جمعه ارومیه افزود: کیفیت مراسم عزاداری ماه محرم باید با استفاده از معارف دینی و آموزه‌های حسینی باشد و در این راستا همه دسته جات عزاداری باید از روحانیون و مبلغین به خوبی استفاده کنند.
حجت الاسلام قریشی گفت: اجرای مراسم بزرگ و گسترده توسط برخی نهادها و هیئت‌های مذهبی در شب‌های ماه محرم باعث تضعیف مراسم کوچک در محلات مختلف می‌شود که لازم است در ضمن برگزاری شایسته مراسم محرم در این خصوص نیز تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲ ق.ظ

دیدگاه


نُه − 7 =