معاون پارلماني رئيس جمهور در اروميه :

دامن زدن به مسائل قومیتی درآذربایجان‌غربی محکوم است

دامن زدن به مسائل قومیتی درآذربایجان‌غربی  محکوم است

گروه خبر: عاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت هر کس بخواهد با تفرقه افکنی و دامن زدن به مسائل قومیتی جلوی توسعه استان را بگیرد، محکوم و مردود است.
به گزارش آرازآذربایجان ، حسینعلی امیری در آیین افتتاح انبار مکانیزه ۷۰ هزار تنی بوکان گفت: گسترش عدالت در تمام سطوح و توجه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته بدور از نگاه های قومیتی، از مهم ترین سیاست های دولت است.
وی افزود: آنچه مد نظر دولت است، توسعه مناطق بر اساس ظرفیت ها و شایستگی هاست و در همین راستا است که امروز علی رغم تمامی مسائل و مشکلات، هر روز شاهد افتتاح طرح ها و پروژه های مهم در سراسر کشور هستیم.
امیری با بیان اینکه دولت برای شرایط تحریم برنامه دارد، افزود: دشمن در تلاش بود با اعمال تحریم و فشارهای اقتصادی اساس نظام را مورد هدف قرار دهد اما با برنامه ریزی های مناسب و بویژه با اتحاد و همدلی مردم، تمام توطئه ها خنثی و سیاست های رژیم سلطه با شکست مواجه شده است.
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توسعه کشور هیچگاه متوقف نمی شود، گفت: بی تردید با اتحاد و انسجام ملی از این شرایط دشوار نیز با سربلندی عبور خواهیم کرد و آینده بسیار درخشانی برای کشور رقم خواهد خورد.
امیری تصریح کرد: قدرت دیپلماسی و نظامی ایران اسلامی در کنار مهم ترین مولفه قدرت ملی یعنی اتحاد و انسجام مردم، باعث شده که دشمن در پیشبرد توطئه های خود با ناکامی مواجه شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات توسعه ای انجام گرفته در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: در راستای بهبود شاخص های توسعه ای اقدامات بسیار خوبی در استان انجام گرفته است.
امیری تصریح کرد: هر کس بخواهد با تفرقه افکنی و دامن زدن به مسائل قومیتی جلوی توسعه استان را بگیرد، محکوم و مردود است.
استاندار آذربایجان‌غربی نیز گفت: دشمن در جدیدترین اقدام خود به دنبال ایجاد اختلاف‌های قومیتی و ایجاد ناآرامی در این استان مرزی است. وی با تاکید بر حفظ وحدت برای دستیابی به پیشرفت و توسعه، افزود: مردم در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس با دستان خالی اما با اتحاد و همدلی توانستند به پیروزی برسند و امروز نیز باید هوشیارانه و با تکیه بر وحدت، موجب پیشرفت کشور شوند.
مدیر ارشد استان آذربایجان غربی حفظ وحدت و همبستگی را سدی محکم در مقابل توطئه‌های استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: دشمنان و ایادی آنان امروز درصدد اختلاف‌افکنی در جامعه به ویژه میان اقوام هستند که با وحدت و همدلی می‌توان بر آن پیروز شد.
او به مشارکت اهل سنت در آیین‌های عزاداری عاشورای حسینی اشاره کرد و افزود: مشارکت اقوام در برگزاری آیین‌های مختلف جلوه‌های زیبایی از وحدت و همدلی در این استان است که باید همچنان تداوم داشته باشد.
شهریاری تاکید کرد: دستیابی به وحدت در منش ملّی مستلزم پذیرش تفاوت‌های فرهنگی، قومی و مذهبی و احترام به امر گفت و گو و هم‌ افزایی فرهنگی است که این موضوع در آذربایجان‌غربی به وفور دیده می‌شود.
وی گفت: دشمنان تلاش می‌کنند با فشارهای اقتصادی به کشور میان مردم و دولت شکاف ایجاد کنند و این در حالی است که مردم ایران اسلامی با درک شرایط کشور و حمایت از دولت توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده‌اند.
استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود به بهبود شاخص‌های اقتصادی استان اشاره کرد و اظهار داشت: بهبود این شاخص‌ها از جمله صادرات رو به رشد، فضای کسب و کار و توسعه سرمایه‌گذاری در سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید مشهود و غیرقابل انکار بوده است.
شهریاری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال صادرات استان به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد، افزود: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف آذربایجان‌غربی انجام شده است.استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان در حوزه‌های مختلف سبب شده تا سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در استان شوند و این روند موجب ایجاد اشتغال و بهبود شرایط معیشتی مردم می‌شود.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹ ق.ظ

دیدگاه


شش − 6 =