- آراز آذربایجان – روزنامه خبری آذربایجان غربی - http://www.araznews.ir -

حوادث ناشی از کار در آذربایجان غربی ۳۵ درصد کاهش یافت

Posted By admin On بهمن ۲۸, ۱۳۹۲ @ ۴:۵۰ ق.ظ In اجتماعی | No Comments

گروه خبر: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی گفت: امسال حوادث ناشی از کار در استان ۳۵ درصد کاهش یافته است.
علی افتخاری در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال جاری ۵۳ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که همگی آن‌ها مرد بوده‌اند.
وی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسایل و موضوع‌هایی که در محیط‌های کاری به ویژه انجام مشاغل فیزیکی و درگیر با ابزار و تجهیزات وجود دارد، وقوع حادثه در کار است.
وی اضافه کرد: کار با مواد شیمیایی گوناگون، رنگ‌ها، معادن و کار در ارتفاع مانند ساختمان سازی از جمله مواردی است که کارگران باید مهارت‌های لازم را باید در خصوص این حرفه‌ها بیاموزند تا از حوادث و خطرات احتمالی در کار جلوگیری شود.
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث کار در بخش ساختمان سازی به وقوع می‌پیوندد گفت: این حوزه کاری به لحاظ بروز خطرات از بخش‌های دیگر پرخطرتر است و نقص عضو مرگ، از دست دادن توان حرکتی، آسیب‌های بینایی و شنوایی و تنفسی از جمله خطراتی است که کارگران شاغل در حرفه‌های پرخطر را تهدید می‌کند.افتخاری افزود: استفاده از تجهیزات، انجام بازرسی‌های ادواری، اطمینان از کارکرد درست وسایل ایمنی و آشنایی با خطرهای احتمالی اشتغال در کارهایی که در آن‌ها احتمال بروز خطر وجود دارد می‌تواند از وقوع حوادث ناشی از کار تا میزان چشمگیری جلوگیری کند.وی اظهار کرد: استفاده از وسایل معیوب بی احتیاطی، عدم استفاده از لباس‌های مناسب کار، فقدان اطلاعات، عدم آموزش، عدم استفاده از وسایل حفاظتی و عدم رعایت قوانین و مقررات ایمنی از مهم‌ترین دلایل بروز حوادث ناشی از کار است.


Article printed from آراز آذربایجان – روزنامه خبری آذربایجان غربی: http://www.araznews.ir

URL to article: http://www.araznews.ir/%d8%ad%d9%88%d8%a7%d8%af%d8%ab-%d9%86%d8%a7%d8%b4%d9%8a-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d8%b0%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%8a%d8%ac%d8%a7%d9%86-%d8%ba%d8%b1%d8%a8%d9%8a-35-%d8%af%d8%b1/

Copyright © 2013 آراز آذربایجان - روزنامه خبری آذربایجان غربی. All rights reserved.