حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی نیازمند عزم همگانی است

حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی نیازمند  عزم همگانی است

گروه خبر:مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: برای توسعه منابع طبیعی و جلوگیری از نابودی آنها همه باید دست به دست هم دهیم و به توسعه و فرهنگ سازی منابع طبیعی کمک کنیم.
به گزارش آراز آذربایجان،قاسمی در مانور اطفای حریق منابع طبیعی شهرستان های شمال آذربایجان غربی که به میزبانی شهرستان سلماس برگزار شد، با اشاره به لزوم حراست از منابع خدادادی طبیعی اظهار کرد: نمی توانیم از آثار منابع طبیعی و فضای سبز در زندگی خود غافل شویم زیرا منابع طبیعی نقش مستقیم در زندگی ما دارند و چنانچه از آنها غافل شویم صدمات زیادی به ما وارد می شود.
قاسمی حفاظت از منابع طبیعی را نیازمند عزم همگانی دانست و تصریح کرد: آتش سوزی هر هکتار مرتع یا جنگل میلیاردها ریال خسارت به منابع طبیعی وارد می کند و تنها راه جلوگیری از بروز این خسارت، پیشگیری و روشن نکردن آتش در این اراضی است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان_غربی با تاکید بر موضوع حفظ و حراست از عرصه‌های منابع ملی شهرستان به عنوان یکی از محورهای این مانور اشاره و اظهار کرد: انجام فعالیت و تدابیر پیشگیرانه از وقوع حریق و نیز اهمیت مقابله با متخلفان در تعرض و یا تخریب اراضی ملی از جمله اولویت هایی است که باید بیش از پیش به آن پرداخته شود.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳ ق.ظ

دیدگاه


6 + سه =