حجم آب دریاچه ارومیه از مرز ۴ میلیارد متر مکعب گذشت

حجم آب دریاچه ارومیه از مرز ۴ میلیارد متر مکعب گذشت

آرازآذربایجان– رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: حجم آب دریاچه ارومیه از مرز ۴ میلیارد متر مکعب گذشت.
فرهاد سرخوش اظهار داشت: حجم آب دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به ۴ میلیارد و ۱۰ میلیون متر مکعب رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۲ میلیارد متر مکعب افزایش دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و ۲۷۱ متر و پنجاه سانتی متر رسیده است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۲۲ سانتی متر افزایش یافته است.
سرخوش همچنین مساحت دریاچه ارومیه را دو هزار و ۹۶۵ کیلومتر مربع اعلام کرد و افزود: وسعت دریاچه ارومیه نسبت به زمان مشابه سال قبل بیش از ۶۷۷ کیلومتر مربع افزایش یافته است.
رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه بارش‌های مناسب بهاره را یکی از دلایل احیای دریاچه ارومیه عنوان و خاطرنشان کرد: هنوز طرح‌های انتقال آب به دریاچه ارومیه به بهره برداری نرسیده است.
سرخوش عنوان کرد: اکثر این طرح‌ها سال آینده به بهره برداری می‌رسد و پیش بینی می‌شود از سال ۱۴۰۱ سالانه بیش از ۱.۳ میلیون متر مکعب آب به پیکره دریاچه ارومیه وارد شود.
وی در خصوص با اشاره به اینکه پروژه انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد عنوان کرد: این پروژه با هدف انتقال آب از حوضه کانی سیب به دریاچه ارومیه اجرا شده بر اساس برنامه زمانبندی پایان سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد که پس از بهره‌برداری از آن سالانه ۶۴۰ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه انتقال یابد.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱ ق.ظ

دیدگاه


− دو = 4