نماينده مردم تبريز در مجلس:

تکه تکه شدن آذربایجان به‌ صلاح مردم منطقه نیست

تکه تکه شدن آذربایجان به‌ صلاح مردم منطقه نیست

گروه خبر: نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: تکه تکه شدن آذربایجان به‌صلاح مردم منطقه نیست و گمان نکنم به توسعه‌ی آذربایجان بیانجامد.
به گزارش آرازآذربایجان ، زهرا ساعی نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گفت‌وگو با خبرنگار آناج ضمن انتقاد از طراحان تشکیل استان در منطقه مرزی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: برداشت و تصور بنده بر این طرح، توسعه‌ و فقرزدایی از مناطق مرزی آذربایجان‌غربی بود اما بعد از امضا متوجه شدم که همکاران و طراحان مسئله بدنبال تشکیل استان هستند.
ساعی افزود: طرح تشکیل استان در مناطق مرزی آذربایجان‌غربی، موضوع خامی است و باید در جلسات متعدد ضمن حضور نخبگان آذربایجان و کارشناسان مربوطه، بررسی‌های دقیق و تخصصی انجام پذیرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان ساخت: تکه تکه شدن آذربایجان به‌صلاح مردم منطقه نیست و گمان نکنم به توسعه‌ی آذربایجان بیانجامد.
ساعی متذکر شد: تشکیل استان در مناطق حساس مرزی نیازمند نظر تخصصی شورای عالی امنیت ملی است و نمی‌توان با طرح عجولانه به سمت تصمیمات مهم بومی و منطقه‌ای رفت.
نماینده مردم تبریز در پایان گفت: بنده امضای خود را پس می‌گیرم و امیدوارم طراحان تشکیل استان متوجه عواقب تصمیم خود باشند و رشد و توسعه آذربایجان در کمال آرامش و امنیت محقق گردد.
این در حالیست که نماینده خوی و چایپاره در خصوص طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی توضیحاتی را ارائه کرد. سیدتقی کبیری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی اظهار داشت: روز گذشته طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی با مرکزیت خوی اعلام وصول شد که این طرح به امضای ۶۷ نفر از نمایندگان رسیده بود.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس محل تضارب آراء است، بیان کرد: آذربایجان غربی به لحاظ شاخص ها جزو ۵ استان محروم کشور است و در شمال استان شهری وجود دارد که جزو ۴ شهر محروم کشور است.
وی افزود: طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی بر مبنای توسعه شهرهای این منطقه و در راستای مطالبه ۳۰ ساله مردم است، اگر تعداد کمی از نمایندگان نگرش منفی نسبت به این موضوع دارند باید از آن ها سوال کرد چرا در طول مدتی که شهرهای این منطقه با محرومیت مواجه بودند حرفی نمی زدند.
کبیری ادامه داد: برخی افراد مصاحبه های بغض آلودی در خصوص این طرح انجام داده اند و حتی گفته شد که طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی پس گرفته شده است، برخی نیز با طرح مباحث امنیتی و اینکه کبیری نماینده خوی نیز موافق پس گرفتن امضاها است تلاش کردند تا برخی نمایندگان امضای خود را پس بگیرند. نمایندگانی که امضای خود را پس گرفته اند باید پاسخگوی مردم باشند.عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح های مشابه این طرح تاکنون به مجلس آمده که از جمله آن ها می توان به طرح تشکیل استان اصفهان شمالی، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی اشاره کرد. شیوه ای که در قبال طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی در پیش گرفته اند صحیح نیست و ما هرچه مجلس تصمیم بگیرد تبعیت می کنیم.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷ ق.ظ

دیدگاه


− یک = 2