تمام زوایای واقعه غدیر برای مردم تبیین شود

تمام زوایای واقعه غدیر برای مردم تبیین شود

آرازآذربایجان- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بر ضرورت تبیین تمام زوایای واقعه غدیر برای مردم تاکید کرد.
حجت الاسلام منصور امامی صبح شنبه در دیدار با امام جمعه نقده اظهار کرد: مراسم غدیر باید هرچه باشکوه‌تر برگزار و نام مولای متقیان حضرت علی (ع) بیشتر در میان مردم و جامعه نشر پیدا کند.
وی ادامه داد: وظیفه ما شیعیان و محبان آن حضرت است که واقعه غدیر را گرامی داشته و در برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن تلاش کنیم، باید هیئت‌های مذهبی و گروه‌های جهادی با توجه به شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا بیشتر از سال‌های قبل در برگزاری باشکوه آئین‌های بزرگداشت غدیر تلاش کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در برهه زمانی کنونی واقعه غدیر از اهمیت فراوانی برخوردار است، از حداکثر تلاش خود برای استفاده از ظرفیت رسانه‌های عمومی و فعالان رسانه‌ای درجهت برگزاری مراسم غدیر و انتقال پیام آن برای مخاطبان استفاده شود.
حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: ماهیت مردمی بودن و حضور جوانان فعال به جهت برگزاری مراسم غدیر بسیار حائز اهمیت است، هرچه توان دارید در این راه بکار باید گرفته شود چراکه دشمنان بشدت تلاش می‌کنند واقعه غدیر مغفول واقع شود.
وی در ادامه افزود: با توجه به جنگ نرم دشمنان و مقابله آنها با اشاعه روز افزون دین اسلام در دنیا ما نیز در حوزه کاری خود می‌توانیم اقدامات مختلفی از جمله افزایش تعداد مبلغین دینی و روحانیون مستقر و حمایت کامل از این آنها را انجام دهیم.
امام جمعه نقده نیز در این دیدار با ارائه گزارش اجمالی از وضعیت فرهنگی شهرستان نقده گفت: امروزه وظیفه ما شیعیان برگزاری هرچه باعظمت تر عید غدیر است، با هماهنگی‌های صورت گرفته مساجد شهری و روستایی همه پای کار غدیر هستند و تقریباً همه مساجد برنامه‌های فاخری برای برپایی جشن در اعیاد غدیر و قربان دارند.
حجت الاسلام محمود ابراهیمی افزود: باید این طیف از کارها رسانه‌ای شود که متأسفانه تا الان نشده و من امیدوارم با همکاری تبلیغات اسلامی استان برنامه‌های اجرایی دینی و مذهبی نقده رسانه‌ای شود.
امام جمعه نقده حضور روحانیون و مبلغین دینی در جامعه و کنار مردم به جهت فرهنگ سازی دینی و ارزشی، ساماندهی روحانیون، رصد فعالیت‌های روحانیون مستقر، ساماندهی هیئات مذهبی و مقابله با خرافات و انحرافات دینی، ساماندهی و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مداحان، همچنین احداث خانه عالم و استقرار روحانی در روستاهای فاقد روحانی را از مورد اشاره قرار داد و خواستار همکاری و همراهی تبلیغات اسلامی برای حل این مسائل شد.
همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ضمن دیدار با امام جمعه ارومیه با روحانیون مستقر، کارکنان و مدیر تبلیغات اسلامی نقده نیز دیدار و گفتگو کرد.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹ ق.ظ

دیدگاه


هفت × 7 =