وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارومیه:

تصویب لایحه سازمان نظام رسانه ای مشکلات مطبوعات را حل می کند

تصویب لایحه سازمان نظام رسانه ای مشکلات مطبوعات را حل می کند

آراز آذربایجان- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تصویب لایحه سازمان نظام رسانه ای تا حدودی مشکلات حوزه رسانه و مطبوعات کشور به حداقل می رسد.
سیدعباس صالحی در نشست خبری بعد از پایان سفر دو روزه خود به آذربایجان غربی با بیان اینکه رسانه ها مکمل حرکت دولت و حاکمیت هستند اظهارداشت: مدیران رسانه ها خودشان باید همکارانشان را بیمه کنند و وزارتخانه هم با تمام قدرت حمایت می کنند.
وی با تاکید بر اینکه با فعال سازی موسسات و بخش خصوصی حوزه در صدد پر خلا کردن بودجه فرهنگی وزارتخانه هستیم اظهارداشت: با فقدان نظام رسانه ای درونی گرفتار یک خلا هستیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کاهش بودجه یارانه مطبوعات در دو سال اخیر به صورت منظم و در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت شد افزود: تاکنون ۲۰ هزار تن کاغذ برای حل مشکلات کاغذ در سطح کشور توزیع شده است
صالحی خاطرنشان کرد: در کل سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان و امسال تاکنون ۲۵ میلیارد تومان یارانه نشریات در سطح کشور توزیع و پرداخت شده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه شفافیت در زمینه نظام حمایت از آگهی ها وجود دارد اما کافی نیست، گفت: باید دستورالعمل ها، مجوزها و نظارت ها در اتاق شیشه ای دیده شود تا در نتیجه برطرف شدن سوءتفاهم ها، نقدپذیری افزایش پیدا کند.
صالحی اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تمام قدرت در صدد حل مشکلات و چالش های این حوزه گام بر می دارد به طوری که در چند سال اخیر و به رغم کمبود اعتبارات تلاش کرده آنها را به حداقل برساند.
وی گفت: رسانه مکمل دولت و رکن چهارم دموکراسی است و امیدواریم مشکلات خبرنگاران با مسئولان از طریق تعامل مسئولان با رسانه ها، رعایت اخلاق و قانون های حرفه ای توسط اهالی رسانه و در چهارچوب گفتگو حل شود.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶ ق.ظ

دیدگاه


چهار + = 13