ترفند افراد با سیاست در رفتار با همسر شکاک

ترفند افراد با سیاست در رفتار با همسر شکاک

گروه خانواده و سلامت :اگر نسبت به همسرتان شکاک هستید و این مسئله شما را آزار می دهد به روزهای خوب زندگیتان فکر کنید و بدانید که او شما را برای ادامه زندگی اش انتخاب کرده است.
بسیاری از مواقع علاقه و عشق زیاد بین زوجین به بدبینی و شک ختم می شود. زیرا فرد شکاک تنها همسرش را متعلق به خود می داند و طبیعتا هر نوع رفتار خارج از منزل او برایش سخت و غیر قابل هضم است. بتدریج این عشق و علاقه به نوعی شکست از دیدگاه خودش تبدیل می شود و هر لحظه به فروپاشی زندگی خود فکر می کند.
عدم شناخت کافی همسر
گاهی اوقات دلیل شک فرد به همسرش عدم شناخت کافی از اوست. اگر فرد قبل از ازدواج شناخت کافی از همسرش به دست نیاورد و پس از ازدواج همسر خود را متفاوت از معیارهایش ببیند متوجه اشتباه درانتخابش می گردد و دچار نوعی نفرت و انزجارنسبت به همسرش می شود که این خود دلیل پیدایش بهانه گیری ها و بدبینی های بیمار گونه او می شود.
علت بدبینی و شکاکی در کودکی
اگر کودکی دارای والدین بدبین و شکاک باشد این روش تربیتی را از والدین می آموزد و در آینده نسبت به همسر و اطرافیانش بدبین و شکاک می شود.
شک و بدبینی به علت مراقبت از خانواده
ریشه بسیاری از بدبینی و شک ها مراقبت از خانواده در مقابل سنگ اندازی و حسادت های دشمنان خانوادگی است. حسادت دوست شما نسبت به زندگیتان سبب سلب اطمینان شما نسبت به همسرتان خواهد شد.
شک بیمارگونه
افرادی که به اختلالات بدبینی مبتلا هستند به شدت نسبت به شریک زندگی خود و در وهله بعدی به اطرافیان خود شک دارند و نسبت به آنها بدبین هستند این دسته از افراد دارای یک زندگی موفق و همسر مطیع هستند، به دلیل داشتن شک بیش از اندازه ارتباطات بسیار محدودی با دیگران دارند و درمان آنان بسیار مشکل است و حتی به پزشک هم اعتماد ندارند.
افزایش خیانت در جامعه
افزایش خیانت در بین افراد موجب افزایش شک در جامعه شده است به طوری که اگر فرد دارای استعداد ژنتیکی شکاکیت بوده و تجربه تلخی را در گذشته داشته باشد با دیدن خیانت در جامعه ، شک در او افزایش می یابد. افراد باید به این امر واقف باشند که شکاکیت مسری است و موجب تحریک کردن و انتقال آن به طرف مقابل می شود.
دلایل دیگر شک …
مصرف شیشه، استفاده خانم ها از داروهای لاغرکننده که از مشتقات آمفتامین هاست، تاثیرپذیری افراد از اتفاقات و حتی فیلم و سریال ها عواملی هستند که موجب افزایش شکاکیت در افراد می شود.
راهکارهایی برای مقابله با شک همسر: اگر شکاکیت همسرتان یک مشکل جدی روانی و نیازمند مراجعه به روان شناس نباشد شما می توانید با راهکارهای این بخش از نمناک به مرور او را تغییر دهید تا یاد بگیرد بدون نگرانی به شما اعتماد کند.
گذشته تان را مرور کنید
اگر در گذشته احساس می کردید باید او را از رفتنتان بترسانید تا بیشتر قدر بودنتان را بداندو شیطنتی داشته اید که به غیر از او مرد دیگری را نیز تحریک می کرد ، باید بدانید که این خود شما بوده اید که بذر شکاکیت را در دل همسرتان کاشته اید و ریشه های اعتماد را در زندگی مشترک خشکانیده اید و شک کردن و ترسیدن را به عادتی همیشگی برای یک مرد تبدیل نموده اید عادتی که با انجام ندادن این کارها توسط شما از سر او بیرون نمی رود.
نقطه حساسیت او را بیابید
بهترین شیوه برخورد با همسر شکاکتان این است که به ریزه کاری های رفتاریتان فکر کنید و نقطه حساسیت او را بشناسید و مراعاتش را بکنید .با او حرف بزنید
لازم نیست برای از بین بردن شک در همسرتان خودتان را در خانه حبس کنید و تارک دنیا شوید بلکه با او صحبت کنید و به توافق نسبی در مورد رفتار درست برسید و بعد از این صحبت اگر باز هم شکاکیت نشان داد با آرامش و کم کم برای تغییر ذهنیت او تلاش کنید.
با لجبازی و زور حرف خودتان را به کرسی ننشانید زیرا در صورت نادیده گرفتن مردهای شکاک آنها خطرناک تر می شوند پس از قانون هایی که با هم تعریف کرده اید پیروی کنید.
باج ندهید
اگر مشکل اصلی همسرتان کار شماست و شما می خواهید به خاطر او محل کارتان را تغییر دهید دست نگه دارید زیرا حتی بعد از چنین تصمیمی، شک کردن هایهمسرتان بیشتر می شود پس ، باج ندهید و با پذیرفتن مقصر بودنتان در خانه ننشینید.
همسرتان شما باید در برخی از محدوده های زندگی شما وارد نشود و شما را به گرفتن تصمیم هایی وادار نکند بنابراین به خاطر حساسیت های بی موردش از اجتماع فاصله نگیرید.
پنهان کاری نکنید
به گزارش آرازآذربایجان به نقل از نمناک ، آنچه حال یک مرد شکاک را از قبل بدتر می کند پنهان کردن یک موضوع ساده و بی اهمیت از او است. برای اعتماد کردن او به شما در قدم اول او باید صداقت را از شما ببیند. پنهان کاری و آشکار شدن دروغ ها می تواند هر مرد سالمی را به تردید بیندازد پس باید بدانید پنهان کاری تاثیری بزرگ در زندگی شما می گذارند باید صادق باشید.
مرزبندی کنید
اگر همکار شما بدون دانستن اینکه شما متاهل هستید از شما خواستگاری کند . این موضوع را حتی برای خندیدن با شوهرتان در میان نگذارید. هیچ وقت رمز ایمیل و شبکه اجتماعیتان را در اختیار همسرتان نگذارید و البته خودتان هم چنین کارهایی را امتحان نکنید.
.Arazazarbaijan.khanevdeh@gmail.com

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰ ق.ظ

دیدگاه


نُه − 9 =