تبدیل بازارچه‌های مرزی به شیوه‌های نوین تجارت در آذربایجان غربی ضروری است

گروه خبر: استاندار آذربایجان غربی گفت: تبدیل بازارچه‌های مرزی به شیوه‌های نوین تجارت در این استان ضروری است.
قربانعلی سعادت در نشست مشترک با اعضای هیئت‌رئیسه و دبیرکل اتاق ایران، مجمع نمایندگان استان و هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه افزود: در گذشته وجود بازارچه‌های مرزی به رشد فعالیت‌های اقتصادی برون مرزی کمک کرده است ولی امروز زمان استفاده از آن‌ها به پایان رسیده چرا که تجارت در دنیا با شیوه‌های جدید صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: بازارچه‌های مرزی در حال حاضر در تجارت بین‌المللی نقشی ندارند و کارآمدی خود را دست کم در بین کشورهای ترکیه و اقلیم کردستان عراق از دست داده‌اند.
وی در ادامه وجود صنایع تبدیلی پیشرفته در این استان را یکی از ویژگی‌های آذربایجان غربی عنوان کرد و ادامه داد: این منطقه باید برای حفظ مزیت خود در صنایع تبدیلی و کشاورزی تلاش کند و از سوی دیگر منطقه آزاد ماکو تا سه ماه دیگر آماده جذب سرمایه‌های جدید است که برای موفقیت در این منطقه نیز باید الگوهای کشاورزی و تجاری را به روز کنیم.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مشکلات گمرکی یکی از موانع توسعه تجارت بین‌المللی در ایران می‌باشد اظهار کرد: متأسفانه بین نهادهای متولی گمرک در ایران هماهنگی لازم وجود ندارد و همین مسئله باعث بی نظمی و کندی در روند ترخیص یا صدور کالاها می‌شود.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۵:۴۱ ق.ظ

دیدگاه


1 × = هفت