بی‌توجهی به اشتغال جوانان در آذربایجان غربی

بی‌توجهی به اشتغال جوانان در آذربایجان غربی

آراز آذربایجان- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوباتی همچون ایجاد شهرک و نواحی صنعتی در مرز ایران و ترکیه و توجه به اشتغال مناطق مرزی، با گذشت چندین سال مورد بی‌توجهی واقع شده و مجمع نمایندگان استان در حال پیگیری روند اجرای این مصوبات است.
حجت الاسلام سید سلمان ذاکر با اشاره به وضعیت اشتغال آذربایجان غربی، اظهار داشت: آنچه از آمار و عملکرد مسوولان استانی شاهد هستیم این است که همچنان آمار بیکاری و اشتغال موجود در جامعه با گزارش اداره کار مطابقت ندارد.
وی بر واحد بودن آمار اشتغال و نرخ بیکاری تاکید و تصریح کرد: لازم است آمار و تعاریف اشتغال براساس واقعیات جامعه تعریف شود چرا که تعاریف مختلف از ایجاد اشتغال جوانان توسط دستگاه های اجرایی مختلف ارائه می شود که این امر موجب گمراهی برنامه ریزان اشتغال از آمار دقیق بیکاری شده است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه این آمار زمینه امیدواری مسوولان و ناامیدی جوانان شده است، ادامه داد: نیاز است این موضوع را جدی گرفته و وزیر صنعت و معدن و وزیر کار را به صحن علنی و کمیسیون های تخصصی کشیده و واقعیت را از زبان آنها بشنویم.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم توجه وزیر کار به نرخ بیکاری و نگاه نامتوازن دولت به آذربایجان غربی را از وزیر کار پیگیر هستم و امیدوارم پاسخ های روشن و شفافی در این زمینه دریافت کنم.
ذاکر توجه به اشتغال مناطق مرزی با ایجاد شهرک های صنعتی را مورد اشاره قرار دارد و گفت: در ادوار گذشته ایجاد شهرک صنعتی ایران و ترکیه در مرز این دو کشور به تصویب رسیده ولی همچنان شاهد بی توجهی به احداث این شهرک هستیم.
وی بر ایجاد شهرک صنعتی، احیای واحدهای تولیدی در مناطق مرزی، توجه به ایجاد نواحی مرزی و توجه به مرز و صادرات و فعال سازی بازارچه های مرزی را خواستار شد و افزود: ایجاد زیرساختهای صنعتی در مناطق مرزی می تواند کمک خوبی برای رونق اشتغال در این مناطق باشد.
عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس، با انتقاد از بی توجهی به منطقه ویژه اقتصادی سرو، خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی سرو پس از گذشت ۹ سال راه به جایی نبرده است که انتظار می رود مسوولان همت جدی در این زمینه داشته باشند و با اتحاد نمایندگان استان بتوانیم خواسته نخبگان و دانشجو و مردم را برآورد کنیم.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۰ ب.ظ

دیدگاه


− پنج = 1