بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال از بدهی بیمه سلامت آذربایجان‌غربی پرداخت شد

بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال از بدهی بیمه سلامت آذربایجان‌غربی پرداخت شد

آرازآذربایجان- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰۰ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال از مطالبه‌های موسسه‌های تشخیصی درمانی مراکز طرف قرارداد با این بیمه در استان پرداخت شد.
نادر نانبخش افزود: ۴۷ میلیارد و ۱۵۶ میلیون ریال از این میزان بابت ۸۵ درصد اسناد تحویلی شهریورماه ۱۳۹۸ داروخانه‌های خصوصی استان پرداخت شد.
وی ادامه داد: همچنین ۲۴ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال بابت ۴۹ درصد اسناد شهریورماه ۹۸ بیمارستان‌های خصوصی و غیردانشگاهی پرداخت شد.
وی اضافه کرد: ۲۹ میلیارد و ۲۳۷ میلیون ریال نیز بابت اسناد مردادماه ۱۳۹۸ به موسسه‌های غیربیمارستانی خصوصی و غیردانشگاهی اعم از پزشکان، درمانگاه‌ها و پاراکلینیک طرف قرارداد پرداخت گردید.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: موسسه‌های پاراکلینیک شامل کلیه مراکز آزمایشگاهی، رادیولوژی، سونوگرافی، فیزیوتراپی و سنگ‌شکن می‌باشد که به عنوان یک موسسه تشخیصی با اداره‌کل بیمه سلامت استان قرارداد دارند.
نانبخش اعلام کرد: مشکلی در پرداخت هزینه‌های موسسه‌ها و مراکز طرف قرارداد وجود ندارد و علت تاخیر در پرداختی‌های وجود بازه سه‌ماهه در رسیدگی به اسناد و مدارک پرداختی است.
وی اظهار داشت: پرداخت منظم مطالبه موسسه‌های درمانی طرف قرارداد به ارائه خدمات بهتر و بیشتر این مراکز منجر می‌شود.
بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده و با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره‌مند شده‌اند؛ هوشمندسازی مسیر تعالی روزافزون این دستاورد را هموار خواهد کرد.
اداره‌کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی بیش از ۲ میلیون نفر در این استان بیمه شده دارد که زیرپوشش پنج صندوق این سازمان (صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان) می‌باشند.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱ ب.ظ

دیدگاه


− 5 = دو