نماينده مردم سردشت در مجلس:

بیکاری و اعتیاد پیامد سوء مدیریت مسئولان است

بیکاری و اعتیاد پیامد سوء مدیریت مسئولان است

گروه خبر: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ایران یک درصد جمعیت و ۶ درصد ثروت دنیا را در اختیار دارد گفت: متاسفانه سوء مدیریت باعث افزایش آسیب¬های اجتماعی مانند بیکاری و اعتیاد شده است.
به گزارش اراز آذربایجان ،رسول خضری بر ضرورت جلوگیری از فروش مواد غذایی در واگن ها و ایستگاه های مترو تاکید کرد وافزود : مکان های عرضه مواد غذایی مشخص بوده و واگن ها و ایستگاه های مترو جای عرضه و ارائه مواد غذایی نیست و این اقدام بازی با جان مردم است.عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شهرداری به راحتی می تواند از فروش و عرضه مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی توسط دستفروشان جلوگیری کند، افزود: به ازای هر صندلی در شهرداری ۵ نیرو وجود دارد بنابراین با این اوصاف شهرداری نیرو به اندازه کافی برای جلوگیری از عرضه مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در مترو دارد.
وی بر ضرورت خودداری شهروندان از خرید مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی از دستفروشان مترو تاکید کرد و ادامه داد: بی شک لوازم آرایشی عرضه شده در مترو از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و تهدیدی برای سلامت مردم محسوب می شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر لزوم ساماندهی دستفروشان مترو، تصریح کرد: ایران یک درصد جمعیت و ۶ درصد ثروت دنیا را در اختیار دارد و در واقع ۶ برابر ظرفیت جمعیت ثروت دارد اما متاسفانه سوء مدیریت باعث افزایش آسیب های اجتماعی مانند بیکاری و اعتیاد شده است.
آمار سه برابری بیکاران باسواد نسبت به بیکاران بی سواد
خضری افزود: متاسفانه به دلیل عدم برنامه ریزی اقتصادی مناسب هر روز به تعداد بیکاران کشور افزوده می شود به گونه ای که تعداد بیکاران باسواد سه برابر بیکاران بی سواد است و در واقع اغلب دستفروشان لیسانس و فوق نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه ۴۲ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، گفت: متاسفانه ۱۲ میلیون جوان ایرانی از سن اشتغال و ازدواج شان گذشته اند و این آماری بسیار تکان دهنده و مربوط به سال ۹۶ است این در حالی است که آمار سال ۹۷ هنوز ارائه نشده است.
بی برنامگی دولت در حوزه اشتغال و ازدواج جوانان/ با ابرچالش بیکاری و گرانی مواجه هستیم
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از بی برنامگی دولت در حوزه اشتغال و ازدواج جوانان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در کشور با مشکلات معیشتی و اقتصادی ابرچالش بیکاری و گرانی مواجه هستیم./

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳ ق.ظ

دیدگاه


7 + = پانزده