نماينده مردم مياندوآب در مجلس:

بنگاه‌داری و کارخانه‌داری دولت اجازه حل مشکلات جامعه را نمی دهد

بنگاه‌داری و کارخانه‌داری دولت اجازه حل مشکلات جامعه را نمی دهد

گروه خبر: رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، با بیان اینکه رابطه بیمارگونه بخش دولتی با بخش غیردولتی در حوزه دارو هم نیاز به اصلاح دارد گفت: به طور کلی بنگاه‌داری و کارخانه‌داری دولت اجازه حل مشکلات جامعه را نمی¬دهد.
به گزارش آرازآذربایجان ، همایون هاشمی ، در مورد تاکید وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه گره‌های تولید دارو در کشور را باز کنیم با اشاره به گره‌هایی که در این حوزه وجود دارد، گفت: گره‌های صنعت دارو ناشی از بلاتکلیفی دولت در استراتژی و سیاست‌گذاری کلی در این حوزه است و تا زمانی که دولت بنگاه‌داری و کارخانه‌داری می‌کند این مشکل وجود خواهد داشت.
رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، گره‌های موجود در صنعت دارو را ناشی از بلاتکلیفی دولت در استراتژی و سیاست‌گذاری کلی در این حوزه دانست و تاکیدکرد: تا وقتی دولت بنگاه‌داری و کارخانه‌داری ‌کند، این مشکل حل نخواهد شد.
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت باید بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی دست از کارهای اجرایی و تصدی‌گری بردارد و تنها در سیاست‌گذاری، ساماندهی و نظارت انجام وظیفه کند.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از گره‌های موجود در صنعت دارو مربوط به ساختار کوچک سازمان غذا و دارو بوده که با ماموریت‌ها و فعالیت‌هایش همخوانی ندارد، بنابراین نمی‌تواند ماموریت‌های خود را به درستی انجام دهد، به این دلیل که در تصدی‌گری هم دستی دارد و کمتر به امور نظارتی و توسعه‌ای می‌پردازد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رابطه بیمارگونه بخش دولتی با بخش غیردولتی در حوزه دارو هم نیاز به اصلاح دارد، ضمن اینکه در پی این مواردی که عنوان شد، مشکلات خُرد دیگری هم وجود دارد که وزیر بهداشت و درمان به آنها اشراف دارد.این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: وزیر کنونی بهداشت و درمان سال‌ها در حوزه دارو فعالیت داشته و از گره‌هایی که در این صنعت وجود دارد، آگاه است، اما گشودن این گره‌ها نیز به دست یک نفر امکانپذیر نیست و باید رفع آنها توسط تیمی انجام شود که فارغ از دغدغه‌های فردی، گروهی و جناحی بتواند به رفع مشکلات این بخش بپردازد.
رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته وزیر بهداشت و درمان باید استراتژی‌هایی که در جهت رفع گره‌های موجود در صنعت دارو دارد را بیان کند تا ما هم در مجلس شورای اسلامی از وی در جهت حل این مشکل حمایت کنیم.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶ ق.ظ

دیدگاه


هفت − = 4