نماينده مردم سردشت مجلس:

بنیادی ترین عدالت باید درحوزه سلامت مشاهده شود

بنیادی ترین عدالت باید درحوزه سلامت مشاهده شود

گروه خبر:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید براینکه بنیادی ترین عدالت باید درحوزه سلامت مشاهده شود، گفت: متاسفانه سیاست_های دولت دراداره امور کشور درحوزه_های مختلف به نفع مردم نیست.
رسول خضری درخصوص جزییات افزایش تعرفه های پزشکی درحوزه های مختلف سلامت، گفت: متاسفانه دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ حدود ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای حوزه سلامت اعتبار کمتری را در نظر گرفته بود اما در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس با کمک نمایندگان اعتبارات این حوزه از طریق اسناد خزانه اسلامی افزایش پیدا کرد.
به گزارش آرازآذربایجان ، نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه از تسعیر نرخ ارز بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در دست دولت قرار می گیرد، افزود: افزایش نرخ ارز از ۳۵۰۰ تومان درلایحه بودجه به ۴۲۰۰ تومان درطول یکسال بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان به دارایی های دولت اضافه می شود؛ بنابراین افزایش نرخ دلار از ۳۵۰۰ تومان به ۶۰۰۰ هزارتومان بودجه بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای دولت دارد.
وی با بیان اینکه براساس نرخ تورم باید تعرفه_ها را به میزان عادلانه افزایش داد، تصریح کرد: شورای عالی بیمه باید تدبیری برای حوزه بسیار مشکل دار سلامت کند، درحال حاضر برخی دانشگاه ها بیش از یکسال از دریافت کارانه محروم بودند؛ متاسفانه سیستم ارایه خدمات بامشکلات جدی روبه رو شده و انگیزه از ارایه دهنده خدمات گرفته شده است، به طور حتم این شرایط مشابه با قبل از اجرای طرح تحول سلامت است.
خضری با تاکید براینکه بنیادی ترین عدالت باید درحوزه سلامت مشاهده شود، گفت: کاهش تعرفه ها و افزایش حداقلی آن تنها موجب تحمیل فشار بیشتر به پزشکان می شود، درحال حاضر دولت هیچ مشکل اعتباری نداشته و ادامه این روند تنها به ضرر مردم تمام می شود؛ متاسفانه سیاست های دولت دراداره امور کشور درحوزه_های مختلف به نفع مردم نیست.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه دراصول مصرح قانون اساسی نسبت به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی از سوی دولت به مردم تاکید شده است، افزود: هرسیاستی از جمله کاهش تعرفه های پزشکی ممکن است منجر به اعتراض گروه های پزشکی در ماه های آینده شود./همچنین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:اقتصاد و بخش تولید کشور تاکنون نتوانسته از زیر فشار نوسانات شدید ارزی در سال ۹۱ خارج شود که با التهابات ارزی جدید روبرو شد.رسول خضری ، با انتقاد از وضعیت بخش تولید گفت: یکی از اولویت های اصلی کشور اشتغالزایی است اما شرایط و تصمیمات اقتصادی در جهت حمایت از تولید و صادرات نیست که اشتغالزایی در پی داشته باشد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اقتصاد و بخش تولید کشور تاکنون نتوانسته از زیر فشار نوسانات شدید ارزی در سال ۹۱ خارج شود که با التهابات شدید ارزی اخیر روبرو شد بنابراین طبیعی است در صورت عدم ایجاد آرامش در بازار ارز بخش تولید با شرایط مناسب روبرو نمی شود.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:بخش قابل توجهی از تولیدکنندگان مواد اولیه خود را خارج از کشورتهیه می کنند این در حالی است که برای انجام این مهم با مسئله و مشکل در تامین ارز روبرو می شوند.
خضری در ادامه گفت و گوتصریح کرد:معاون اول رئیس جمهور نرخ دلار را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد از طرفی رئیس جمهور نیز بارها اعلام کردند که از بابت موضوع ارز نگرانی نداشته باشند اما روند صعودی قیمت ها در بازار ارز ادامه داشت و طبیعی است در این شرایط نمی توان به اهداف مدنظر در بخش تولید و اشتغالزایی دست یافت.
به گزارش آراز آذربایجان به نقل از خبرگزاری خانه ملت،وی تصریح کرد:در هرصورت مجلس این آمادگی را دارد تا از تصمیمات اقتصادی مناسب،کارشناسی و منطقی دولت حمایت کند تا ثبات به اقتصاد کشور بازگردد.عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:برای توسعه اقتصادی و رفع مشکلات باید از نظر فعالان اقتصادی استفاده کرد تا در اتخاذ تصمیمات و تدابیر اقتصادی تمامی جوانب در نظر گرفته شود./

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۹ ق.ظ

دیدگاه


هفت − = 3