نماينده مردم اروميه در مجلس:

بنام احیای دریاچه ارومیه به مردم ظلم می‌کنند

بنام احیای دریاچه ارومیه به مردم ظلم می‌کنند

گروه خبر: نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: اما متاسفانه بنام احیای دریاچه ارومیه به مردم ظلم می‌کنند و مسیر رودخانه را می بندند و نمی‌گذارند آب به نهرهای فرعی برسد.
روح الله حضرت پور طلاتپه درباره حال ناخوش دریاچه ارومیه،گفت:کار دریاچه ارومیه از برگزاری کنفرانس و همایش گذشته است و ما انتظار نداریم دریاچه ارومیه به وضعیت بیست ساله گذشته‌اش باز گردد و این در حالی است که هزینه کردها برای احیایی دریاچه ارومیه تاکنون کارساز نبوده است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود:ما از احیای دریاچه ارومیه گذشتیم اما حداقل بیایند با اقداماتی از خشک شدن کامل دریاچه ارومیه جلوگیری کنند؛ اما متاسفانه بنام احیای دریاچه ارومیه به مردم ظلم می‌کنند و مسیر رودخانه را می بندند و نمی‌گذارند آب به نهرهای فرعی برسد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود:مردم از بستن آب به سمت نهرهای فرعی بسیار گله مند هستند و این اقدام غیر کارشناسی بسیاری از کشاورزان را در تامین منابع آبی برای تولید محصولات کشاورزی با معضل روبرو کرده است.
وی ادامه داد :وضعیت دریاچه ارومیه اسفناک است،بنابراین احتمال ایجاد سونامی نمک در این دریاچه بسیار مهم دور از ذهن نیست.
به گزارش آرازآذربایجان به نقل از خانه ملت ، عضوکمیسیون حقوقی و قضایی مجلس یادآورشد:مسولان تنها شعارمی دهند که دریاچه ارومیه را احیا می کنند،اما متاسفانه هزینه کردها که برای دریاچه ارومیه انجام دادند،وضعیت نابسمان دریاچه ارومیه را بهبود نبخشیده است./

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۸ ق.ظ

دیدگاه


+ چهار = 7