نماينده مردم اروميه در مجلس:

بانک داری و زمین‌خواری خودروسازی ها باید متوقف شود

بانک داری و زمین‌خواری خودروسازی ها باید متوقف شود

گروه خبر: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بانک داری و زمین‌خواری خودروسازان باید متوقف شود گفت: عده ای قصد دارند با جوسازی ارزش سهام ایران خودرو و سایپا را کاهش دهند تا آنها را با قیمتی غیرواقعی به فروش برسانند.
به گزارش آرازآذربایجان ، نادر قاضی‌پور در خصوص زیان ده بودن دو خودروساز بزرگ کشور، اظهار داشت: ایران خودرو و سایپا با اشتغالزایی مستیقم ۱۰۰ هزار نفری و غیر مستقیم ۲۰۰هزار نفری غیر مستقیم دو گروه خودروسازی عظیم محسوب می‌شوند و گردش مالی بسیار زیادی در سیستم بانکی کشور دارند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه تا کنون به ایران خودرو و سایپا به عنوان بنگاه سیاسی نگاه کرده‌ایم و دیدگاه مسئولین به این دو اقتصادی نبوده است، گفت: زیان ده بودن ایران خودرو و سایپا به هیچ عنوان برای من قابل قبول نیست، زیرا چندین بار در تحقیق و تفحص از این دو گروه خودروسازی کشور حضور داشته‌ام.نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در گام اول یقه سفیدان و تمامی مشاورین مازاد حاضر در خوروسازی‌ها را حذف کنیم، ادامه داد: بانک داری، زمین‌خواری و باشگاه داری ایران خودرو و سایپا باید متوقف شود، اگر قطعه از قطعه ساز به صورت نقدی خریداری و سود بانکی را حذف کنند قیمت خودرو ۳۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت سابقه فعالیت در بخش صنعت را دارد به همین دلیل امیدواریم به نگرش بنگاه داری اقتصادی در این دو خودروساز اهمیت دهد، عنوان کرد: افرادی باید در این دو خودروسازی مامور شوند تا آنها را از زیان دهی به سود دهی برساند، در حال حاضر سهام هر کدام از خودروسازان بسیار ناچیز است.
قاضی پور با اشاره به اینکه از پشت پرده قصد دو قطعه ساز برای خرید ایران خودرو و سایپا با قیمت غیرواقعی و ناچیز اطلاع داریم و اجاره چنین اقدامی را نمی‌دهیم، اضافه کرد: دولت دو خودروسازی بزرگ کشور را با قیمت و ارزش واقعی و بلوک بندی در بورس به فروش برساند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: عده ای قصد دارند با جوسازی ارزش سهام ایران خودرو و سایپا را کاهش دهند تا آنها را با قیمتی غیرواقعی به فروش برسانند اما نمایندگان مردم در مجلس اجازه چنین اقدامی را نمی‌دهند.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸ ق.ظ

دیدگاه


شش + = 11