افزایش قیمت ها و ثابت ماندن میزان یارانه ظلم در حق مردم است

افزایش قیمت ها و ثابت ماندن میزان یارانه ظلم  در حق مردم است

گروه خبر:نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت ها و ثابت ماندن میزان یارانه ظلم در حق مردم است، گفت: یارانه ۴۵ هزار تومانی باید افزایش یافته و با تورم متناسب سازی شود.
به گزارش آراز آذربایجان،سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ضمن تاکید بر افزایش میزان یارانه نقدی، اظهار داشت: یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی باید افزایش یابد و با تورم متناسب سازی شود.
وی افزود: چند سال پیش بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها، قیمت حامل های انرژی آزاد سازی شد و بخشی از درآمد ناشی از آن به صورت یارانه نقدی در اختیار مردم قرار گرفت و قرار شد بخش دیگر در حوزه تولید و بهداشت هزینه شود؛ در طول چند سال گذشته قیمت حامل های انرژی متناسب با تورم حاکم بر جامعه چند برابر شده اما میزان یارانه نقدی ثابت مانده است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت ها و ثابت ماندن میزان یارانه ظلم در حق مردم است ، بیان داشت:برای اینکه در شرایط تورمی کشور از فشار اقتصادی بر مردم کاسته شود باید میزان یارانه هر نفر به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد و به عبارتی خانواده ۴ نفره باید ماهانه ۱ میلیون و دویست هزار تومان یارانه دریافت کند تا بتواند با تورم موجود زندگی خود را اداره کنند.
ذاکر با تاکید بر اینکه عدالت اجتماعی حکم می کند که ما پول مردم را به خودشان بازگردانیم ، ادامه داد: با متناسب سازی یارانه با تورم می توانیم بخشی از این بی عدالتی را جبران کنیم؛ معتقدم یک اقدام کوتاه مدت برای کاهش فشارهای اقتصادی همین مناسب سازی یارانه ها تورم است تا با افزایش آن مردم خود را با تورم تطبیق دهند.
ذاکر متذکر شد: حل مشکلات معیشتی و اقتصادی و رفع محرومیت و فقر جامعه اولویت اول مجلس است و ما به عنوان وکای ملت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱ ق.ظ

دیدگاه


پنج − 4 =