مديرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:

افزایش عوارض خروج بر مشکلات معیشتی موجود افزوده است

افزایش عوارض خروج بر مشکلات معیشتی موجود افزوده است

گروه خبر: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به افزایش عوارض خروج و ایجاد مشکلات معیشتی اظهار کرد: این قانونی است که مجلس تصویب کرده و ما پیگیر حل قانونی این مسئله هستیم.
غلامرضا سلیمانی در مجمع اصلاح طلبان منطقه آزاد ماکو، نهادینه کردن نظام علمی و اندیشه ای در منطقه آزاد ماکو، توجه به استانداردهای جهانی و نیز توجه به مصارف مردمی را از دیگر ضرورت ها در توسعه پایدار منطقه دانست و تصریح کرد: در منطقه آزاد ماکو به این حوزه ها کمتر توجه شده و از ظرفیت ها به نحو احسن استفاده نمی شود.
وی گفت: زیرساخت ها باید بر اساس نیازها، موقعیت ژئوپلیتیک و شرایط بومی منطقه، توسعه یابد و اینگونه نیست که جاده ای بزنیم، فرودگاهی بسازیم، سد احداث کنیم و بگوییم زیرساخت آماده کردیم. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به لزوم توسعه نرم افزاری در کنار کارهای سخت افزاری گفت: نداشتن سند مطالعاتی منطقه و کم توجهی به اسناد توسعه ای سبب شده تا در برخی حوزه ها زیرساخت هایی ایجاد شود ولی بدون استفاده بماند.
وی با اشاره به مشکلات معیشتی مرزنشینان و اشتغال جوانان منطقه، عنوان کرد: بنده خودم را جدا از شما مردم نمی دانم، لذا اولویت اول کارم اجرای طرح های زودبازده برای حل معضل و مشکلات امروز منطقه است. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، ایجاد زمینه های لازم برای راه اندازی، هدایت و توسعه سرمایه گذاری های بخش غیردولتی در منطقه را از دیگر برنامه های سازمان منطقه آزاد ماکو عنوان کرد و گفت: مشکل بیکاری و مسایل اقتصادی این منطقه یک شب حل نخواهد شد و باید از طریق بخش خصوصی ریل گذاری و سیاست گذاری لازم با رویکرد حمایتی از سرمایه گذاری در منطقه انجام پذیرد.
وی تصریح کرد: ساماندهی و پشتیبانی از کارآفرینی باید در راستای کمک به توسعه فناوری و برنامه ریزی جهت حضور در بازارهای جهانی صورت پذیرد. سلیمانی تاکید کرد: امروز درآمد سازمان نامطلوب است و باید برای درآمدزایی فکری اساسی اندیشیده شود. وی در ادامه الگوگیری از علم و تجارب کشورهایی آلمان و ترکیه در تسهیل ترانزیت و تجارت را یادآور شد و گفت: باید عواملی که باعث موفقیت کشورهای همسایه در توسعه صنایع، گردشگری و ترانزیت شده است، بررسی شود.
به گزارش آرازآذربایجان به نقل از ایسنا ، وی در پایان گفت: توقعات خارج از حیطه وظایف و ماموریتهای سازمان در کنار عدم وجود منابع پایدار و کمبود شدید منابع جاری چالشی برای سازمان است.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳ ق.ظ

دیدگاه


8 − سه =