ارتش دوشادوش سپاه آماده دفاع از کشور در مقابله دشمن است

ارتش دوشادوش سپاه آماده دفاع از کشور در مقابله دشمن است

آرازآذربایجان-فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش دوشادوش سپاه آماده دفاع از کشور در مقابله دشمن است و در این مسیر هیچ محدودیتی برای خود قائل نیست.
امیر علی حاجی‌لو صبح امروز در مراسم سان رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که در خیابان مجاهد نستوه آذربایجان حجت الاسلام والمسلمین شیخ غلامرضا حسنی برگزار شد با تبریک این روز و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: به فضل الهی کارنامه ارتش یک کارنامه درخشان در دوره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است چرا که نقش بی بدیلی در تثبیت انقلاب اسلامی و هموار سازی ادامه راه آن داشته است.
وی تصریح کرد: سازماندهی یگان‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوایل انقلاب و در آغازین روزهای جنگ با همت ارتش اتفاق افتاد و در این میان حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی ارتش فراموش نا شدنی است.
حاجی لو با تبیین نقش ارتش در حفظ و حراست از کیان نظام اسلامی افزود: هم چنانکه ارتش در دوران دفاع مقدس ارتش دوشادوش سپاه و سایر نیروهای مسلح در دفاع از کیان این آب و خاک و نظام اسلامی جان‌فشانی کرد اکنون نیز آماده است در این مسیر در مقابل همه دشمنان قدرتمندانه‌تر از قبل بایستد و جانفشانی کند.
وی تصریح کرد: ارتش با تقدیم ۴۸ هزار شهید گلگون‌کفن در دوره انقلاب، در زمان دفاع مقدس و در زمان دفاع از حرمین پیوسته در مسیر دفاع از ولایت طی طریق کرده و وفاداری خود را به آرمان‌های امام و انقلاب به اثبات رسانده است.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش گفت: هم اکنون ارتش مأموریت حراست و تأمین امنیت در ۱۵۰۰ کیلومتر از مرزهای ایران را بر عهده دارد اما با این حال در زمان وقوع بلایای طبیعی در گوشه و کنار کشور به سرعت در کنار هم‌وطنان آسیب دیده حاضر شده و مشغول خدمت‌رسانی می‌شود.
وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر و هنگامی که زلزله کرمانشاه روی داد یا در گلستان، لرستان، خوزستان و ایلام سیل اتفاق افتاد به سرعت پای نیروهای مسلح از جمله نیروهای ارتش به این مناطق باز شد و خدمت رسانی‌ها انجام شد.
حاجیلو اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران هر دو در کنار مردم مدافع نظام و ولایت هستند و در این مسیر تا نابودی دشمن دست از مبارزه نمی‌کشند.
اخلاص و توانمندی ارتش به اثبات مردم ایران رسیده است
در این مراسم نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز با تبریک روز ارتش اظهار داشت: به رغم توطئه دشمن و به واسطه تدبیر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در سالهای نخست وقوع انقلاب خطر انحلال ارتش از کشور برطرف شد و امام خمینی با کیاست عمیق خود ارتش را حفظ کرد و به روشنی گفت که ارتش باید بماند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی قریشی با تاکید بر اهمیت ایفای نقش ارتش در حفاظت و حراست از کشور در همه عرصه‌ها تصریح کرد: جانفشانی های ارتش در طول دفاع مقدس و فداکاری‌های این نیرو در سال‌های بعد از آن خلوص و صلابت ارتش را به اثبات رسانده است.
وی افزود: امروز در کل دنیا تنها ارتش و نیروهای مسلحی که مقابل قرآن رژه می‌روند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند و به تعبیری می‌توان گفت ارتش و نیروهای مسلح مصداق صحیح آیات الهی‌اند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: امروز نیروهای مسلح در کنار هم در برابر نیروهای دشمنان نظام از جمله آمریکا و هم‌پیمانانش با قدرت ایستاده‌اند و این ویژگی جای شکر دارد.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ

دیدگاه


8 + = پانزده