ادامه اعتراض صنفی رانندگان اتوبوس شهری ارومیه

ادامه اعتراض صنفی رانندگان اتوبوس شهری ارومیه

گروه گزارش: رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوصی در ارومیه برای چندمین بار به دلیل پرداخت نشدن مطالبات خود دست از کار کشیدند.
تعدادی از رانندگان بخش خصوصی درون شهری ارومیه برای پیگیری مطالبات خود برای چهارمین بار دست از کار کشیدند.
این در حالی است که هر بار مسئولان شهری اعم از شهردار، اعضای شورای شهر و سازمان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه قول مساعد برای پرداخت مطالبات آنان داده‌اند اما این وعده‌ها به طور کامل عملیاتی نشده است.این رانندگان می‌گویند تا زمانی که شهرداری به مطالبات آن‌ها توجه و مشکلات مالی آن‌ها را برطرف نکند، به شهروندان خدمات ارائه نمی‌دهند.
هیچ کسی به درد ما گوش نمی‌کند
محسن فرمانی یکی از رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوصی در زمینه عدم پرداخت مطالبات آنان اظهار داشت: هیچ کسی به درد ما گوش نمی‌کند و سند ما آزاد است و می‌توانیم اتوبوس‌های خود را به فروش می‌رسانیم اما ما خواستار پیگیری و حل مشکلات خود از سوی نهادهای مربوطه هستیم.
وی افزود: در سال گذشته افزایش تورم، گرانی‌ و کمبود برخی کالاهای اساسی شرایط را برای زندگی تمامی اقشار جامعه مخصوصا قشر ضعیف و رانندگان سخت‌تر گذشته کرده است و درآمد روزانه کفاف زندگی روزانه را نمی‌کند.
راننده دیگری در این خصوص گفت: اگر نهادهای مربوط ماهیانه برای رانندگان حقوق و بیمه پرداخت کنند حاضر به فروش اتوبوس‌های خود به آنان هستیم.
نماینده اتوبوس‌های بخش خصوصی در ارومیه با بیان اینکه، برای حل مشکلات و پیگیری مطالبات رانندگان اتوبوس‌های شهری جلسه‌های با حضور مسئولان ذی‌ربط برگزار شد که در این جلسه از رانندگان درخواست شد که از هرگونه تجمع خودداری کرده اظهار داشت: بر اساس تصمیمات صورت گرفته در این جلسه مقرر شد که تا پایان این ماه تمامی مطالبات رانندگان اتوبوسهای شهری پرداخت شود.
مهدی اسدزاده با بیان اینکه کل مبلغ و مطالبات رانندگان اتوبوسهای بخش خصوص ارومیه ۹۸۷ میلیون تومان برآورد شده است، افزود: این مبلغ از مطالبات رانندگان، از اربعین سال ۹۸ که اتوبوس‌های شهری برای خدمات‌دهی به زائران حسینی به مرز مهران و خسروی اعزام شده بودند که دولت مبلغی به عنوان کمک بلاعوض به رانندگان پرداخت کرد.
وی عنوان کرد: از سال ۹۸ تاکنون بارها پیگیر مطالبات رانندگان بودیم که مسئولان ذیربط این مبلغ از مطالبات رانندگان را انکار کرده و متاسفانه مبلغ باقی مانده را واریز نکرده‌اند.
اسدزاده با اشاره به اینکه بر اساس قرارداد مقرر شده بود که رانندگان این اتوبوس‌ها به مدت ۱۰ سال خدمات به شهرواندن ارائه کنند بیان کرد: مشکل اصلی رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوص این است که قرارداد آنها تمام شده و مالک ۱۰۰ در صدی این اتوبوس‌ها بوده و اگر مطالبات پرداخت نشود می‌توانند این اتوبوس‌ها را به فروش برسانند.
توضیح سخنگوی شورای شهر ارومیه در باره پراخت مطالبات رانندگان اتوبوس
سخنگوی شورای شهر ارومیه با بیان اینکه برای حل مشکلات رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوصی جلسات متعددی برگزار شده است عنوان کرد: بر اساس تصمیمات گرفته شده است و در این جلسات مصوباتی به فرمانداری ارسال شده که فرمانداری این شهرستان مستندات این مطالبات و مستندات را درخواست کرده است.وی بیان کرد: بنابراین مستندات این مصوبات به فرمانداری ارومیه ارسال شده است تا فرمانداری تصمیماتی نهایی را اعلام کند.
به گزارش آراز آذربایجان به نقل از تسنیم، حسین پناهی عنوان کرد: طی سال گذشته براساس تصمیمات صورت گرفته که وعده ۱۰ میلیون تومانی از مطالبات رانندگان به آنان داده شده بود در دو مرحله به حساب آنان واریز شد.
arazazarbaijankhabarname@gmail.com

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰ ق.ظ

دیدگاه


− 3 = شش