نماينده مردم پيرانشهردرمجلس خبرداد

اختصاص ۲ میلیارد تومان برای پیگیری بیمه کولبران

اختصاص ۲ میلیارد تومان برای پیگیری بیمه کولبران

گروه خبر:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از برگزاری جلسه با وزیر تعاون و مدیر عامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر برای اختصاص بودجه مورد نیاز به بیمه کولبران خبر داد.
رسول خضری از جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر برای پیگیری اجرای بیمه کولبران خبر داد و گفت: در این جلسه مقرر شد یک میلیارد تومان از سوی وزارت تعاون و به همین میزان از سوی وزارت کشور و استانداری برای بیمه کولبران اختصاص پیدا کند.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه از فعالیت و درآمد کولبران نفع و سود بسیاری به مسئولان می_رسد، افزود: از زمان تصویب اختصاص بیمه به کولبران تاکنون افراد بسیاری از این قشر تحت پوشش قرارگرفتند، ضمن اینکه افراد باید به صورت داوطلبانه برای دریافت بیمه مراجعه و ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه روند ثبت نام کولبران برای دریافت بیمه در حال حاضر مشکلی ندارد تصریح کرد: طرح برخی مسائل دررسانه ها مبنی بر عدم انجام بیمه کولبران و اقدامات حمایتی آنها قابل قبول نیست، برای اجرای مرتب و دقیق این قانون باید منابع و اعتبارات لازم به صندوق بیمه روستاییان و عشایر تزریق شود، زیرا درحال حاضر دولت به این صندوق ۶۰۰ میلیارد تومان بدهکار است؛ البته تاکنون منابع مورد نیاز برای بیمه کولبران وجود داشته است.
به گزارش آرازآذربایجان به نقل از خانه ملت عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، را اشاره به اینکه اسامی کولبران در سردشت وپیرانشهر به طورکامل به نهادهای مربوطه ارسال شده است گفت: برای سال ۹۶ اجرای بیمه کولبران به ۲میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که بخشی توسط وزارت تعاون و بخشی هم از سوی وزارت کشور باید تامین می شود؛ البته بودجه موردنیاز برای این موضوع در لایحه بودجه سال ۹۷ درنظرگرفته می شود.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۰۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۷ ق.ظ

دیدگاه


نُه − = 1