استاندار آذربایجان غربی:

آذربایجان غربی درصدد افزایش مبادلات در همه زمینه ها با کشور ترکیه است

آذربایجان غربی درصدد افزایش مبادلات در همه زمینه ها با کشور ترکیه است

آرازآذربایجان-استاندار آذربایجان غربی گفت: ایران و ترکیه در حال حاضر در بالاترین سطح همکاری قرار دارند.
محمدمهدی شهریاری روز شنبه در دیدار با سفیر ترکیه در ایران که در محل استانداری آذربایجان غربی انجام شد، با بیان اینکه آذربایجان غربی در صدد افزایش مبادلات در همه زمینه هاست افزود: توسعه مبادلات اقتصادی، مراودات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در زمره اهداف ۲ کشور است و این استان مرزی نیز همه توان خود را در این خصوص به کار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه ۲ کشور قرن ها با یکدیگر ارتباط تنگاتنگ داشته اند، اظهار کرد: آذربایجان غربی تنها استان مرزی ایران با ترکیه است و افزایش همکاری های مرزی و رفع مشکلات می‌تواند در توسعه مبادلات و رسیدن به اهداف اقتصادی ۲ کشور موثر باشد.
شهریاری با یادآوری سفر اخیر وزیر کشور به «قونیه» و ارائه پیشنهاد خواهرخواندگی این شهر با «خوی» بیان کرد: امیدواریم این امر که در افزایش روابط فرهنگی ۲ کشور با تکیه بر ظرفیت «مولانا» و «شمس» تاثیرگذار است، در آینده نزدیک تحقق یابد.
«دریا اورس» ( Derya Örs ) سفیر ترکیه در ایران نیز در این دیدار با قدردانی از همکاری تنگاتنگ استانداری آذربایجان غربی با سرکنسولگری ترکیه در ارومیه، گفت: این سرکنسولگری جزء قدیمی ترین نمایندگی های ترکیه به شمار می رود و قدمتش به بیش از ۱۵۰ سال می رسد.
وی افزود: قرن‌هاست که ۲ ملت با مسالمت در کنار هم زندگی می کنند و این رابطه می‌تواند الگوی بسیاری از ملت ها باشد.
سفیر ترکیه در ایران تأکید کرد: ما خواهان ارتقای روز افزون مراودات اقتصادی با ایران هستیم و همه تلاش خود را در این راستا به کار می گیریم.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۸ ب.ظ

دیدگاه


2 + = سه